Soufanijská Bohorodička

Veľkost cena
malá29,60 €
stredná39,40 €
veľká48,50 €
Reprodukcia Ikony Soufanijskej Panny Márie.
Je vyrobená autorskou technikou v dielni Sv. Antona. Na drevený podklad (MDF doska) s levkasom (prírodné lepidlo na kriedovej báze) je nanesená ikona z kvalitného foto papiera. Ikona je ručne dozdobená s použitím zlatého prášku a akrylových farieb. Ikona je prelakovaná. Na zadnej strane je ikona opatrená certifikátom a voskovou pečaťou Ikonopiseckej dielne sv. Antona s háčikom na zavesenie.

Ikona je v troch rozmeroch (výška-šírka-hrúbka)
Malý rozmer - 23 x 17 x 2 cm
Stredný rozmer -33 x 23 x 2 cm
Veľký rozmer - 47 x 33 x 2 cm

Soufanieh je štvrť v starom Damasku pri starobylom ochrannom múre pri mieste nazývanom Bab Touma – Tomášova brána. V tejto štvrti v dome postavenom v starom arabskom štýle žila už šesť mesiacov mladá žena menom Maria Akhrassová (ktorú všetci volali a poznali pod menom Myrna) ako manželka Nikolasa, jedného zo synov rodiny Nazzourovcov, ktorej dom patril. 22. novembra 1982 počas spoločnej modlitby u chorej Myrninej švagrinej začali ruky mladej a prekvapenej Myrny roniť olej. Tento jav sa zopakoval 25. novembra počas modlitby u Myrninej matky, ktorá mala veľké bolesti chrbta a uvažovala o operácii. Na žiadosť prítomných Myrna vždy potrela boľavé miesta (u švagrinej aj u mamy) olejom zo svojich rúk a bolesť zmizla. 27. novembra 1982 aj malý obrázok (reprodukcia ikony Kazanskej Bohorodičky), ktorý rodina Nazzourovcov vlastnila už pred príchodom Myrny do ich domu, začal roniť olej. Odvtedy je tento obrázok nazývaný Ikona Panny Márie zo Soufaniehu.
Neskôr sa Panna Mária zjavila Myrne ešte päťkrát: 15. decembra 1982, 18. decembra 1982, 8. januára 1983, 21. februára 1983 a 24. marca 1983. Okrem prvého razu, keď sa nepripravená Myrna tohto zjavu zľakla a ušla, jej Panna Mária vždy odovzdala posolstvá, ktoré Myrna opakovala a prítomní kňazi zaznamenávali.